AKP’li Erdoğan, FIFA Başkanı Gianni Infantino’nun hediye ettiği topa kafa attı!

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, FIFA Başkanı Gianni Infantino ile görüştü.

Birleşmiş Milletler (BM) 77. Genel Heyeti’ne katılmak üzere New York’ta bulunan Erdoğan, Türkevi’nde temaslarını sürdürüyor.

Erdoğan, temasları kapsamında Infantino ile görüştü.

ERDOĞAN TOPA KAFA ATTI

FIFA Başkanı Infantino, görüşmede üzerinde Erdoğan’ın isminin yazılı olduğu, Katar’da yapılacak FIFA 2022 Dünya Kupası resmi topunu armağan etti.

Infantino, bu toptan yalnızca bir tane üretildiğini söyledi. Topu alan Erdoğan, “Başka yok yani. Üzerinde Recep Tayyip Erdoğan yazıyor” diyerek yazıyı kameralara gösterdi.

Topla baş vuruşu gerçekleştiren Erdoğan, Infantino’nun sorusu üzerine Dünya Kupası’nın oynanacağı Katar’a gideceğini söyledi.

Infantino’nun “Orada oynarsınız da” demesi üzerine ise Erdoğan, “Nasıl oynayacağız ki sen oynayacak mısın? Sen oynarsan ben de oynarım. Ona nazaran hazırlıklı geleyim” karşılığını verdi.

Gianni Infantino’nun “Tabii ki, birebir takımdayız” karşılığı üzerine Erdoğan, “Temim’de (Katar Buyruğu Pir Temim Bin Hamed Al Sani) oynayacak mı?” dedi. Infantino, bunun üzerine, “O tenis oynuyor lakin o sorun değil” diye cevap verdi.

“REVIVO ÇOK UYGUN OYUNCUYDU”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, FIFA Başkanı İnfantino’nun görüşmeden ayrıldığı sırada İsrail Başbakanı Yair Lapid‘in gelmesi üzerine İnfantino ve Lapid’i tanıştırdı.

Bu sırada yapılan futbol sohbetinde Lapid, Türkiye’nin yeterli futbol ekipleri olduğunu söyleyerek, Erdoğan’a tuttuğu kadrosu sordu. Erdoğan, “Bir numara ulusal takım” karşılığını verdi.

Lapid, “İsrail’in Fenerbahçe ile berbat anıları var, zira bizi daima yeniyorlardı” ifadesini kullanırken, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bir periyot Fenerbahçe’de forma giyen İsrailli futbolcu Haim Revivo’yu hatırlatarak, “Revivo çok güzel bir oyuncuydu” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir