Anadolu Efes farkındalık yaratacak

İSTANBUL (İGFA) – Kurulduğu günden bu yana elde ettiği muvaffakiyetler ve saha dışında gerçekleştirdiği faaliyetler ile basketbolseverlerin hayatında bir spor kulübünden daha fazla yere sahip olan Anadolu Efes Spor Kulübü, bu vizyon doğrultusunda toplumsal sorumluluk projelerine en az sportif muvaffakiyetler kadar paha veriyor.

1976 yılından bu yana taraftarıyla birlikte çok toplumsal hususa değinen ve yürüttüğü toplumsal sorumluluk projeleri ile farkındalık yaratan Anadolu Efes, 8 Mart Dünya Bayanlar Günü için #EşitlikBirGüneSığmaz kampanyası gerçekleştiriyor.

KOÇ MİJATOVİC VE YILDIZ OYUNCULARDAN MANALI İLETİLER

Anadolu Efes, hayatın her alanında toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanması için çalışan Yanındayız Derneği ile iş birliği yaparak, 8 Mart Dünya Bayanlar Günü’nde; bayanların ve erkeklerin birebir haklara, fırsatlara, sorumluluklara ve bedellere sahip olmaları gerektiğini anlatan bir kampanyaya imza atıyor. Kampanya kapsamında Anadolu Efes, #EşitlikBirGüneSığmaz bakış açısı ile Anadolu Efesli oyuncuların yer aldığı eşitlik temalı bilinçlendirme görüntüleri ile farkındalık yaratmayı hedefliyor.

Anadolu Efes’in oyuncularından; Rodrigue Beaubois, Tibor Pleiss, Elijah Bryant, Doğuş Özdemiroğlu, Erkan Yılmaz, Derek Willis, Melih Tunca ve Koç Tomislav Mijatovic tesirli iletileri ile toplumsal cinsiyet eşitliği sorunu için herkesi harekete geçmeye davet ediyor.

ANADOLU EFES’İN GÜÇLÜ BAYANLARI AYAKTA ALKIŞLANACAK

Anadolu Efes ile Bayern Münih ortasında 7 Mart Perşembe günü Sinan Fazilet Spor Salonu’nda oynanacak EuroLeague maçında da özel bir fotoğraf karesi olacak. Çalışanlardan görevlilere, medyadan taraftarlara kadar Anadolu Efes’in güçlü bayanları ayakta alkışlanacak.

Maç boyunca TÜİK ve Dünya Ekonomik Forumu raporlarından elde edilen bilgiler taraftarlarla paylaşılarak farkındalık yaratılacak. Yanındayız Derneği standında ise isteyen taraftarlar toplumsal cinsiyet normlarına yönelik tavır ve davranışları ölçmek ve cinsiyet eşitliği farkındalığını artırmak üzere hazırlanmış 20 sorudan oluşan Yanındayız Derneği’nin “Skorun Kaç?” testini uygulayabilecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir