Bakan Soylu’dan İmamoğlu’na: Tarihin en başarısız belediye başkanı, kendisini İstanbul tarihinin en başarılı belediye başkanı Tayyip Erdoğan ile kıyaslıyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik olarak, “Kibir, öbür hiçbir şey yok. Kibri olduğu kadar hizmet yapsaydı, İstanbul hizmetlerle dolardı. Bir tane yapıtı yok. kendisini kimle kıyaslıyor. Tayyip Erdoğan ile kıyaslıyor. Tayyip Erdoğan İstanbul’un tarihinin en başarılı belediye lideriydi, kıyaslayan da tarihin en başarısız belediye başkanı” dedi.

Mardin’de temaslarını sürdüren Bakan Soylu, Merkez Artuklu ilçesine geçerek AK Parti İlçe Başkanlığı önünde vatandaşlara hitap etti. Soylu, Türkiye’nin öteki bir seyahate çıktığını, artık 100 yıllık planlar yapan büyük bir ülke pozisyonuna geldiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın deneyimini, bilgisini, fırsatını ve dünya liderliğini kaçırmak istemediklerini kaydeden Soylu, şunları söyledi:

“Tam 20 yıldır bunun gayretini verdi. Ona kumpas kurdular. Ona tezgah kurdular Amerika’dan, Avrupa’dan parmak salladılar, amaç gösterdiler. Hiçbir büyükelçiyle masaya oturmadı. ‘Ben yalnızca milletin önünde ve Allah’ın önünde eğilirim’ dedi. Ve buna seyahate devam etti. Ilısu Barajı, Yusufeli Barajı ve öbür barajları da yalnızca bir eser yapmak niyetiyle değil, güçte, endüstride, teknolojide tam bağımsız bir ülke olabilmesi için bir uğraşı ortaya koydu. Tayyip Erdoğan yalnızca Türkiye’nin Cumhurbaşkanı değildir. Bunu bilmenizi isterim. Şayet Şam’da Bağdat’ta, Erbil’de, Libya’da, Yemen’de, Afganistan’da ve Pakistan’da huzur gelecekse ve bunlar Amerika’nın ve Avrupa’nın baskısından kurtulacaksa vallahi de bu topraklar sağlayacak billahi de bu millet sağlayacak.”

“3 tane koyun versen kaybeder, bir daha da bulamaz”

Soylu, şöyle devam etti:

“Diyorlar ki Kılıçdaroğlu, Yavaş ve İmamoğlu var. Ya sizin tartınız, ne tartınız. Birine Ankara Büyükşehir belediye başkanlığını vermişler. Bir tane eser söylesinler, küçükken o denli söylerlerdi, şu küçük dişimi kırayım. Birine İstanbul Büyükşehir Belediye başkanlığını vermişler. Kibir, öbür hiçbir şey yok. Kibri olduğu kadar hizmet yapsaydı, İstanbul hizmetlerle dolardı. Bir tane yapıtı yok. kendisini kimle kıyaslıyor. Tayyip Erdoğan ile kıyaslıyor. Tayyip Erdoğan İstanbul’un tarihinin en başarılı belediye lideriydi, kıyaslayan da tarihin en başarısız belediye lideri. Öbürü kim, Kılıçdaroğlu. 3 tane koyun versen kaybeder, bir daha da bulamaz. Hepimizin başını da belaya sokar. Onun kaybetmeyeceği bir tek yer var. Ankara’daki büyükelçiliklerin adresini kaybetmez. Onları biliyordur, avucuna yazmıştır zira.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir