Başkan Gülsoy’dan ‘8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ mesajı

Mehmet UZEL / KAYSERİ (İGFA) – Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Lideri Ömer Gülsoy, yazılı bir açıklama yaparak tüm bayanların 8 Mart Dünya Bayanlar Günü’nü kutladı.

Başkan Gülsoy bildirisinde, “Kadınlarımız, ülke olarak verimliliğimizin artırılmasında ve gelişimimizde en değerli etkendir.” dedi.

Gelecek kuşaklarımızın mimarları olan bayanlarımızın her türlü hürmet, taktir ve hürmeti hak ettiğini belirten KTO Başkanı Ömer Gülsoy, “Bir anne, bir eş, bir evlat olarak bayan, toplumu dönüştüren ve istikamet verendir. Bayanlarımıza onların kabiliyetlerini ortaya koyabilecekleri fırsatlar sunulmasına vesile olursak, toplum olarak her vakit daha da ileriye gidebiliriz.” dedi.

Başkan Ömer Gülsoy, açıklamasında şöyle sürdürdü :

“Doğumdan vefata kadar hayatın her anında varlıklarını hissettiğimiz, bizi biz yapan bayanlarımız toplumun her kademesinde vazife aldığı üzere kahramanlık destanları yazarak eline silahı alıp düşmanın üzerine yürümüş, kucağında mermi ile cepheye koşmuştur. Günümüzde de, eğitimden bilime, siyasetten sanata, ekonomik alandan kamu idaresine kadar her alanda üstün muvaffakiyetler elde etmiştir. Bu özelliklerinden ötürü bayanlarımız, insanlığın kalbi, duygusu, estetiği, hatta hayatın temel anlamıdırlar. Bayanın duygusal zekası ve varlığı, toplumun ve toplumsal barışının en büyük garantisidir. Barışın, refahın, huzurun tüm dünyaya hükümran olması ve toplumumuzu oluşturmadaki katkıları için üreten bayanlarımıza minnettarız. Onlara yalnızca yılın bir gününde değil, her vakit tıpkı sevgi ve hassaslığı göstermeliyiz. Bayanlara yapılan yatırım Türkiye’nin geleceğine yapılan yatırımdır. Sürdürülebilir kalkınmanın yolu bayanlarımızı da ekonomik sisteme hem işgücü hem de teşebbüsçü olarak entegre etmekten geçiyor. Ticarette ve girişimcilikte etkin rol alan bayanların ülkemize ve iş dünyasına vereceği katkıya daha çok muhtaçlığımız var. Bu his ve niyetlerle tüm bayanlarımızın 8 Mart Dünya Bayanlar Günü’nü kutluyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir