Başkan Taban İNESMEK kursiyerleriyle buluştu

BURSA (İGFA) – İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, İnegöl Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kurslarında (İNESMEK) eğitim alan kursiyerlerle buluştu. Perşembe günü Beşinci Mevsim Kültür Sanat Merkezi çok gayeli salonunda yapılan buluşmaya Lider Taban’ın eşi Birnur Taban da katıldı. Giysi, mefruşat, filografi, iğne oyası, ahşap boyama, genel muhasebe, bilgisayar işletmenliği ve kuaförlük üzere farklı farklı kurslardan 12 sınıf, toplamda 150 dolayında kursiyerin katıldığı buluşmada İNESMEK kursları ve İnegöl üzerine sohbet edildi.

İNESMEK’in hem İnegöl Belediyesi hem de kent ismine değerli bir kurum olduğunu tabir eden Lider Taban, “İnegöl Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kurslarımızda 2023-24 eğitim öğretim devrimiz Ekim ayında başlamıştı. Bizler de fırsat buldukça kurslarımızı ziyaret ederek kursiyerlerimizle bir ortaya gelmeye uğraş ediyoruz. 2023 Eylül ayında MEB takvimine nazaran devir planlaması yapılıp kayıtlarımızı aldık. Ekim ayında da kurslarımız başladı. Kurslarımızda bu yıl toplam 1605 ön kayıt alındı. Bunlardan 1460 kursiyerimiz eğitimlerine başladılar. 27 branşta 66 küme oluşturuldu. 5’i takımlı, 19’u Halk Eğitim Merkezinden olmak üzere 24 usta öğreticiyle merkezimizde eğitimler devam ediyor. Bugün de sınıfları gezmekten çok, daima birlikte sohbet edelim istedik. Katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İNESMEK’İN ÜSTLENDİĞİ VAZİFEYİ ÖNEMSİYORUZ

İNESMEK’in hem ferdî gelişime katkı sağladığını hem de meslek sahibi yaptığını tabir eden Lider Taban, “Şehrimizde her yaştan bireye eğitim hizmeti sunan İnegöl Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitimi Kurslarımızda, her kapının gerisinde farklı bir alanda kurslarımız devam ediyor. İNESMEK’in üstlendiği vazifeyi önemsiyoruz. Gelişim, değişim, dönüşüm hayatın her evresinde var. Ve öğrenme hayat uzunluğu devam eden bir olgu. İNESMEK kurslarımız da bu minvalde vatandaşlarımız için hem bir ferdî gelişim merkezi hem de meslek eğitimlerinin verildiği bir merkez. İNESMEK kurslarında eğitim alıp burada öğrendikleriyle aile bütçelerine katkı sunan, bir meslek sahibi olan vatandaşlarımızı görüyoruz. Bunlar bizi memnun ediyor” diye konuştu.

KURSİYERLERDEN TEŞEKKÜR

İNESMEK kursiyerleri de hem dikiş kursları için alınan yeni makineler hem de düzenlenen kurslar için teşekkürlerini iletti. Buluşmada İNESMEK kursları ve İnegöl üzerine istişareler yapıldı. Soru yanıt halinde devam eden programda, Lider Taban kursiyerlerin sorularını yanıtladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir