Bitlis’te gazeteciye saldırı: Belediye çalışanı ile bir polis açığa alındı

Bitlis’in Tatvan ilçesinde lokal gazetecilik yapan Sinan Aygül, kaldırımda yürüdüğü sırada, Tatvan Belediyesi çalışanı Y.B.’nin yumruklu saldırısına uğradı.

Bu sırada ortaya girmeye çalışan vatandaşlar ve esnaf ise polis memuru E.K. tarafından silah gösterilip, itilerek engellendi. O anlar ise bir iş yerinin güvenlik kamerası tarafından kaydedidi.

Valilikten yapılan açıklamada polis memuru ve belediye çalışanının açığa alındığı, isimli ve idari soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Gazeteci Sinan Aygül’ün hastanedeki tedavisi devam ediyor.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Bitlis Valiliği, gazeteci Sinan Aygül’ün atağa uğramasına ait yazılı açıklama yaptı. Yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Bugün saat 15.15 sıralarında Tatvan ilçemizin Kültür Mahallesi Şeyhmuz Zırhlı Sokakta arbede ihbarı alınmıştır. Alınan ihbarın incelenmesi sonucunda; Tatvan’da gazetecilik yapan Sinan Aygül’ün darp edilmesiyle sonuçlanan olaya karışan Tatvan Belediyesi çalışanı Y.B. isimli şahıs ile olayın önlenmesinde kusurlu olduğu bedellendirilen, polislik mesleğiyle bağdaşmayacak davranışlarda bulunan polis memuru E.K. hakkında derhal isimli ve idari soruşturma başlatılarak polis memuru E.K. vazifeden uzaklaştırılmıştır. Hususla ilgili isimli ve idari soruşturma titizlikle yürütülmektedir.”

Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani.

BELEDİYE LİDERİ GEYLANİ: OLAYLA İLGİLİ HİÇBİR İLGİM YOK

Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, gazeteci Sinan Aygül’ün dövülmesine ait toplumsal medya hesabından açıklama yaptı.

Geylani, şunları kaydetti:

“Bugün Tatvan’da yaşanan olay bizleri derinden üzmüştür. Yaşanan şanssız olayla ilgili Belediye çalışanımız Yücel Baysali açığa alınmıştır. Olayın şahsen takipçisiyim. Lider yardımcılarımızı gazeteci arkadaşımız Sinan Aygül’ü hastanede ziyaret edip durumu takip etmek için yönlendirdik. Ankara’da bulunmamdan ötürü yarın Tatvan’a dönüş yapıp Sinan Aygül’ü ziyaret edeceğim. Yaşanan bu olayın bizlere ve Tatvan’a mal edilmesinden ötürü derin bir hüzün yaşamaktayım. Yaşanan olaydan haberdar olduğum anda çabucak akabinde Sinan Aygül’ü arayarak geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Olayın yakından takipçisi olacağımızı tekrar ilettik. Yaşanan bu olayı tekrar kınıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir