Mahir Ünal, grup başkanvekilliği görevini Özlem Zengin’e devretti

TBMM’de AK Parti küme başkanlığında, zaman teslim gerçekleştirildi. AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Uzman Ünal, küme başkanvekilliği misyonunu, Tokat Milletvekili Hasret Zengin’e devretti.

Ünal, iktidar partisinde küme başkanvekilliğinin yüksek çalışma gerektirdiğini söyledi.

Ünal, Zengin’in hukukçu kimliği ile partide kıymetli vazifelerde bulunduğunu belirterek, “Önümüzde bütçe görüşmeleri var. Başörtüsü ile ilgili anayasa teklifimiz var. Bu hususta şimdiden yapacağı çalışmalarda kendilerine muvaffakiyet diliyorum” dedi.

Mahir Ünal, AK Parti’de makam ve mevkinin değil vazife ve sorumluluk şuuru olduğuna dikkat çekerek “Bugüne kadar yaptığımız bütün çalışmalarda vazife ve sorumluluk şuuru ile hareket ettik. Şuna inanıyoruz ki aslolan dava adamı olmaktır. Aslolan kendi inancınızın, kendi kutsalınızın, kendi kıymetlerinizin uğraşını vermektir. Hz Mevlana’nın söylediği üzere ‘Bir insanın kıymeti onun gayesi kadardır’. Onun için ‘Yaşasın gayelerimiz, yaşasın gayretimiz, değerlerimiz” diye konuştu.

‘ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ TEKLİFİ ÇALIŞMALARINI BEN YÜRÜTECEĞİM’

Özlem Varlıklı de karışık bir ruh halinde olduğunu belirterek, 1,5 yıl evvel yeniden bu odada vazife değişimi yaptıklarını hatırlatıp, “Mahir beyefendiyle benim çok özel bir hukukumuz var. 2005 yılından beri çok uzun yıllar bir arada çalıştık. Biz anlık vazifeler, verilen konumlarla onlarla bulunan beşerler değiliz öteki arkadaşlar üzere. Bu sıkıntıyı kendi hayatımızın, inancımızın devamı olarak biliyoruz. Bizim nerede olduğumuz değerli değil kendi fikirlerimizi yaşatmak için uğraş sarf ediyoruz. Benim için bilhassa hayatımda başörtüsü uğraşı muazzam bir alan teşkil ediyor. Anayasa değişikliği ile ilgili teklifimizin çalışmalarını önümüzdeki hafta ben yürüteceğim. Bunun da hayatın bir ikramı olarak düşünüyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir