Meral Akşener: Hacı kadınım, ağzıma alkol değmedi

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, 14 Mayıs seçim çalışmaları kapsamında Isparta’da konuştu. Akşener, “Türkiye’deki bayanlar hiçbir devir bu kadar acı yaşamadı. Sürtük olduk, sırtından sopayı karnından sıpayı eksik edilmemesi gereken varlıklar olduk” dedi.

Akşener’in açıklamalarından satırbaşları şöyle:

“Sizlerin kederlerini konuşmadan yıllar geçti. Bugün sizler, bizler 14 Mayıs akşamı şayet seçimi kazanırsak işgalciymişiz. Haydi oradan. Bu ülkenin has evlatları nereden işgalci oluyor. Kendinize gelin. Bir tanesi düzgünce karıştırmış, biz iktidara gelirsek erkek erkeğe evlilik, erkeklerle hayvanların evliliği yasal olacakmış. Bunlar kafayı yemiş. Bütün psikiyatrları bunları tedaviye davet ediyorum. Bunlar birer hezeyan ve ruh hastalığıdır.

Bir öteki mevzu var 14 Mayıs akşamı, sizin iradeniz bizi seçerse bizler şampanyayla kutlayacakmışız, onlar kazanırsa pak alınları secdeye varacakmış. Sizler gencecik çocukların hakkını yediniz, tarımla uğraşanların emeğini çaldınız. Isparta’nın gülünü yerle bir ettiniz, sonra pak alınlarınızla seccadeye gideceğinizi söylüyorsunuz. Hacı bayanım ben, ağzıma alkol değmedi be.

Bir yüzükle başlattığınız siyasi hayatınız gemiciklerle sürdüyse, ABD’nin kentlerinde yüksek binalar yaptıysan haramdır. Lakin biz bunlara bakmayacağız. 14 Mayıs akşamı helal oylarınızla İYİ Parti birinci parti, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu da 13’üncü Cumhurbaşkanımız olacak.

‘KENDİ PARTİMİ ÖVMEDİM, YALNIZCA SİZİ DİNLEDİM’

3 yıldır esnaf geziyorum. Bu dükkanlarda 3 sene boyunca hiçbir partiyi yermedim, kendi partimi övmedim. Yalnızca sizi dinledim. O sıkıntılarımıza arkadaşlarımız devalar buldu, kamuoyuyla paylaştık, ağalara dedik ki ‘Bunları kullanın’. Kimilerini kullandılar lakin birçoklarına el sürmediler. Onların müşterisi velinimettir. Esnaf ve tarım iktisadın belkemiğidir. Gezerken gördüm ki ikisi de yere yapışmış.

Diyarbakır’da bana faili meçhulcü, Isparta’ya gelince PKK’lı diyorlar. Ben ikisi de değilim. Ancak bunlar ayna üzere kendilerini görüp bizi söylüyorlar. Sayın Recep Bey’in elin sağ elinde Hizbullah var, Gaffar Okkan’ın katillerinin olduğu terör örgütü, sol elinde PKK var, Kandil var, Apo var.

Türkiye’deki bayanlar hiçbir devir bu kadar acı yaşamadı. Sürtük olduk, sırtından sopayı karnından sıpayı eksik edilmemesi gereken varlıklar olduk, tacize tecavüze uğradık. Karşınızda duran Meral Akşener, ben dört kardeşin en küçüğüyüm. Köyde doğdum, küçük kentte büyüdüm. Ben Recep Bey’in iktidarında kocamı aldatmış bayan iftirasıyla karşılaştım. Benim için vefatla eş bedeldir. Sonra birisi ‘Kınalı yapıncak, birisi ‘Torunu gayrimeşru’, biri dedi ki söylemeye terbiyem müsaade etmiyor. Şayet bunlara dayanıyorsam, Allah’ım şahittir sizin için. Ben bugün konutuma dönsem Recep Bey’in karşısında Türkiye’nin en erdemli bayanı olurum. Ben sizin için uğraş ediyorum, etmeye devam edeceğim.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir