Meteoroloji’den kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran, ülke genelinin modüllü ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz’in Toroslar Mevkii, İç Anadolu’nun kuzey ve batısı, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak, Batman, Siirt ve Mardin etrafları ile Diyarbakır’ın doğu ilçelerinin mahallî sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor.

Yağışların, Marmara’nın batısı, Kıyı Ege, Batı Akdeniz ile Bursa, Yalova, Denizli ve Uşak etraflarında lokal kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, lokal dolu yağışı ve kuvvetli rüzgâr üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekiyor.

Hava sıcaklıklarının Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında mevsim normallerinin 3-5 derece üzerinde, başka yerlerde normalleri civarında seyretmesi bekleniyor.

Rüzgar, ekseriyetle güneyli taraflardan hafif, orta sıra orta kuvvette, öğlen saatlerinde Ege, Batı Akdeniz’in iç bölümleri ve Doğu Karadeniz’in iç bölümlerinde kısa müddetli kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir