Saadet Partisi’nden Erbakan Hoca’yı anma mesajı

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) – Saadet Partisi Edirne Vilayet Lideri ve Genel İdare Kurulu Üyesi Av. Sinan Tekin, Milli Görüş Önderi Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatının 13. Yılı münasebetiyle anma bildirisi yayımladı.

Tekin’in iletisi şöyle; “Erbakan Hocamız üzere, bizim de daha hoş bir Türkiye amacımız var” açıklamasını yapan Av. Sinan Tekin, “İnsanların endişe ve baskı altında değil kendisini hür ve müreffeh hissettiği bir Türkiye istiyoruz. O’nun bıraktığı davayı gururla taşımaya devam edeceğiz. O, şiar edindiği dürüstlük ve nezaket meziyetleri ile bizim için yalnızca bir başkan değil bir hoca, bir dost, bir ağabeydi. Vefatının sene-i devriyesinde Merhum Hocamız Necmettin ERBAKAN’ı rahmet, hasret ve minnetle anıyoruz.” sözünü kullandı.

Av. Tekin açıklamasının devamında; “Erbakan Hocamız, kutlu bir davanın taşıyıcısı, Hakk’ın yılmaz taşıyıcısı oldu. Nezaketi ile her vakit örnek bir insan olmuştur. Erbakan Hocamızın dürüstlüğü ülke ve milletimiz için yaptıklarında aleni olarak görülmektedir. O, hiçbir vakit ötekileştirmemiştir. Hiçbir vakit kutuplaştırmamıştır. Yanlışları söyleyip, doğrusunu göstermiştir. Bireylerle değil zihniyetlerle çaba etmiştir. Siyasi rakiplerini, hiçbir vakit hainlikle suçlamamıştır.” halinde konuştu.

Necmettin Erbakan’ın, yaşadığımız dünyada siyaset, ilim ve fikir adamı olarak çığır açtığına vurgu yapan Av. Sinan Tekin, “O’nun gayesi, Yaşanabilir Türkiye ülküsüydü; kutuplaşan değil, kucaklaşan, farklılıkların tehdit olarak değil, zenginlik olarak görüldüğü, üstünlük ve kibrin değil, kardeşliğin temel alındığı ve özgürlüklerin hakim olduğu bir Türkiye’ydi. Saadet Partisi olarak sıkıntı bir yolda yürüsek de O’nun bıraktığı yerden maksada ulaşmak için gayretimizi sürdürüyoruz. Bize bu türlü bir miras bırakan merhum Erbakan Hocamızı vefatının 13. Yılında tekrar rahmet, hasret ve minnetle anıyoruz, ruhu şad olsun.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir