Şadi Özdemir: “1 Nisan’dan sonra başka bir Gölyazı olacak”

BURSA (İGFA) – CHP’nin Nilüfer Belediye BaşkanAdayı Şadi Özdemir, Japon Seyahat Acentaları Birliğince “Avrupa’nın en hoş 30 kasabası” ortasında gösterilen Gölyazı’da vatandaşlarla birlikte hoş bir gün geçirdi. Bursa’nın en güçlü antik yerleşim yerlerinden biri olan Gölyazı’yı gezen Şadi Özdemir hem ziyarete gelenlerle hem de Gölyazı halkıyla sohbet etti. Gölde eşi Nuray Özdemir ile birlikte kayıkla da gezen Şadi Özdemir, bu kadar çok hoşlukları bir ortada barından Gölyazı’nın hak ettiği yere gelmesi için, vazifeye geldiklerinde yeni projeler hayata geçireceklerini söyledi. Özdemir, “Gölyazı, Bursa’nın en hoş mahallelerinden biri. Fakat burada gördüğüm kadarıyla çok sorun var. Bilhassa hafta sonları çok turist geliyor. Etraf vilayetlerden Gölyazı’ya gelen çok kişi var. Bu ilgiyi gösteren turistlere, kaliteli bir hizmet verilmeli. Örneğin yiyecek satışı yapılan alanlarda düzenleme kural. Buralar daha nitelikli hale getirilmeli. Biz vazifeye geldiğimizde meselelerin tahlili için Gölyazı halkının yanında olacağız” dedi.

Gölyazı’nın turizm potansiyelinin tam manasıyla değerlendirilemediğini gördüğünü söyleyen Özdemir, “Gölyazı, tarihi ve doğasıyla şahane bir yer. Burada turizmi daha da canlandıracak projeler hazırlıyoruz. Öncelikle gölü korumalıyız, göldeki ömür sürmeli ki, buradan ekmek parasını kazananlara kaynak olsun” dedi.


Gölyazı’ya bir kez gelenin daima gelmek istediğini söyleyen Nilüfer Belediye Lider Adayı Şadi Özdemir, “Gölyazı’yı görmeyenler kesinlikle gelsin, bu hoşluğun tadını çıkarsın. Bu hoşluklardan herkes faydalansın diye uğraş gösteriyoruz. 1 Nisan’dan sonra öbür bir Gölyazı olacak” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir