Yeni Akit yazarı: AK Parti teşkilatları ve milletvekilleri, kendilerinden istenilen performansı göstermekten acizler

Yeni Akit Abdullah Şanlıdağ, 2023 seçimlerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve kurmaylarının çok yeterli hazırlandığını, AKP teşkilatları ve milletvekillerinin ise kendilerinden istenilen performansı göstermekten aciz olduklarını söz etti.

AKP’de her periyotta olduğu üzere 2023 seçim stratejisinin de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üzerinden yürütüleceğini yazan Şanlıdağ,  şunları söyledi:

“Erdoğan ve kurmaylarının 2023 seçimleri için çok âlâ hazırlandıklarını söyleyebiliriz. Ak Parti; nasıl bir seçim kampanyası yürütürse yürütsün, kutuplaştırıcı değil kucaklayıcı bir lisan, gerçek ve samimi bir strateji ile hareket etmelidir. En büyük kampanyasını şu amaçlara kanalize etmelidir. Hiç kuşkusuz Ak Parti,  önceliği kendi küstürdüğü seçmenlere, genç jenerasyonlara, kararsız ve Kürt seçmene verecektir. Bir de; “Ak Parti’ye oy vermem, Cumhurbaşkanlığı seçiminde oyum Erdoğan’a” diyen aşikâr sayıda seçmen var. Öncelikle seçmenin neden bu türlü düşündüğünün art planının âlâ tahlil edilmesi gerekiyor. Zira teşkilatlar ve milletvekilleri, kendilerinden istenilen performansı göstermekten acizler. Milletin kederine derman olması gereken vekiller, telefonlara dahi bakmazsa, vatandaş da bunun hesabını sorar.” 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na YSK üyelerine hakaret ettiği savıyla açılan davada verilen mahpus ve siyasi yasak cezası kararına ait de “Geçmişte kendimize yapılmasından şikâyet ettiğimiz şeyleri kendimiz yapmaya başladığımızda, siyasi üstünlüğün mağdur olan tarafa geçeceğini biliyor olmamız gerekir. Artık şu parti kapatma ve siyasalları yasaklı hale getirme hastalığından kurtulalım”  dedi.

Yazının tamamını okumak için

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir